Techniczne zaopatrzenie rolnictwa.

STEYR Kompakt S

ELASTYCZNY WIELOZADANIOWIEC

Steyr-Kompakt-S-001
Steyr Kompakt S został zaprojektowany wspólnie z naszymi klientami. Zupełnie jak legendarne klasyki, takie jak 80, 84, 86 czy pochodzące z serii Steyr Plus, które można było spotkać w prawie każdym gospodarstwie. Kompakt S charakteryzuje się wspaniałą zwrotnością, najlepszą widocznością oraz optymalną obsługą, a przy tym idealnie adaptuje się do każdej pracy: jest ekonomiczny, lekki i zwrotny jak mały ciągnik, a jednocześnie przestronny, niezawodny i mocny jak duża maszyna. Idealny wielozadaniowiec – do pracy w polu, gospodarstwie hodowlanym, gospodarstwie górskim czy na łące, w sadach oraz uprawach warzywnych z szerokim rozstawem rzędów, dla ogrodników, przemysłu maszynowego lub dla operatorów miejskich z ciągle zmieniającym się oprzyrządowaniem.

Niezależnie od miejsca przeznaczenia Kompakt S pracuje i wyznacza nowy punkt odniesienia dla wszechstronności.

 

WERSJE MODELU4055 KOMPAKT S4065 KOMPAKT S
Nominalna moc silnika wg. ECE R1201) [kW (KM)] 41 / 56 48 / 65
Pojemność / Ilość cylindrów [cm3] 3.600 /46 3.600 /4
1) ECE R120 jest zgodne z ISO 14396 lub 2000/25/EC lub EG 97/68

 

 

 

KOMFORT IDZIE W PARZE Z WYDAJNOŚCIĄ

 

Kompakt S jest wydajnym wielozadaniowym ciągnikiem. Ma wiele wyjątkowych atutów, które wyróżniają go w swojej klasie. Wśród nich jest między innymi przestronne wnętrze kabiny z wygodnym siedzeniem kierowcy oraz pasażera. Nie do przecenienia jest możliwość wejścia i wyjścia z dwóch stron, a także nieograniczony widok na wszystkie strony oraz okno dachowe niespotykane nigdzie indziej. Już teraz można cieszyć się możliwością pracy z najwyższej klasy zabezpieczeniem przed hałasem oraz systemem HiFi z obsługą iPod. Dane techniczne nie pozostawiają cienia wątpliwości, że Kompakt S jest wydajnym i wielozadaniowym ciągnikiem z najwyższym współczynnikiem zysków do kosztów.

 

 

 

OŚWIETLENIE

 

Reflektory zamontowane są na dachu i maksymalnie sześć lamp roboczych pozwala przeistoczyć noc w dzień. Oznacza to, że 360-stopniowy widok z kabiny będzie możliwy także podczas pracy przy sztucznym oświetleniu. Dotyczy to także przejrzystego podglądu ładowacza czołowego również dzięki przezroczystemu dachowi kabiny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PRECYZYJNE WSKAŹNIKI

 

W Kompakt wszystkie wskaźniki i sterowniki zostały zaprojektowane ergonomicznie, aby w każdej chwili można było sterować nimi intuicyjnie. Dźwignia do przełączania w sekwencjach tył i przód jest wygodnie zintegrowana z obrotową kolumną kierownicy, tak by była łatwa w użyciu.

 

 

 

 

 

 

NAJLEPSZE OSIĄGI

 

 

W przypadku ciągnika Kompakt S niezbędna moc jest zapewniana dzięki 4-cylindrowym silnikom turbodiesel o pojemności 3,6 litra oraz mocy od 56 do 65 KM.
Nowy silnik F5 firmy FTP (Stage V) z układem wtryskowym common rail rozwija swoją pełną moc nie dopiero przy prędkości znamionowe, lecz już przy ekonomicznych 1300 obr/min. Pomaga to nie tylko ograniczyć zużycie paliwa przy pracy, lecz ponadto zapewnia mniejszy poziom hałasu i wibracji, co przekłada się na większy komfort jazdy.

 

 

NIEZAWODNY I ŁATWY W OBSŁUDZE

Nowe silniki zostały zaprojektowane z myślą o najwyższym stopniu niezawodności oraz łatwości obsługi. Rozruch silnika następuje już przy bardzo niskich temperaturach i zapewnia poziom niezawodności dużo wyższy od średniego. Właściwości tego elastycznego silnika oraz niespotykana moc zapewniają imponujące działania w każdych warunkach. Wszystkie punkty serwisowe są łatwo dostępne, aby zapewnić bezproblemową konserwację oraz możliwość czyszczenia. Silniki te są skonstruowane w taki sposób, aby gwarantować nieprzerwany sukces każdego dnia rok w rok.

 

 

ELASTYCZNY ROZKŁAD MOCY

 

Elektroniczny system wtrysku common rail gwarantuje najwyższe możliwe osiągi przy najniższym możliwym poziomie zużycia paliwa oraz dostarcza moc w szerokim zakresie obrotów. Prędkość WOM została idealnie dopasowana do krzywej mocy silnika.

 

 

PRZEKŁADNIA DLA OPTYMALNEJ DYSTRYBUCJI MOCY

 

W zależności od zadania można dokonać wyboru pomiędzy trzema zaawansowanymi przekładniami przenoszącymi w najbardziej efektywny sposób moment obrotowy z silnika na koła oraz WOM. Dotyczy to napędu 12 x 12 oraz 12 x 12 z hydrauliczną skrzynią Powershuttle. Obydwie wersje są dostępne z biegami pełzającymi. Najniższa prędkość z pełzakami wynosi wtedy 123 m/g.

 

 

WYJĄTKOWA ZWROTNOŚĆ

Nadzwyczajna zwrotność Kompakt S sprawia, iż jest on na tyle elastyczny, żeby podjąć się każdej pracy. Z promieniem skrętu wynoszącym zaledwie 3,75 m może manewrować w najtrudniejszych warunkach. System Opti-Stop automatycznie załącza napęd 4WD, gdy obydwa pedały hamulca zostaną aktywowane. Dzięki temu praca z przyczepą, szczególnie na stromych zboczach, staje się bezpieczniejsza. Elektryczno -hydrauliczna blokada mechanizmu różnicowego gwarantuje pełną trakcję w każdych warunkach. Za sprawą dedykowanej pompy hydraulicznej prowadzenie jest wspomagane i płynne nawet przy ciężkim załadunku z przodu. Opcjonalne tarcze hamulcowe na przednich osiach zapewniają imponujące działanie dla zapewnienia bezpieczeństwa.

 

 

WOM DO KAŻDEGO ZASTOSOWANIA

 

Wszystkie modele Kompakt S są wyposażone w WOM z 2-stopniową regulacją prędkości z 540/540E obr/min. Zakresy prędkości WOM zostały idealnie dopasowane do charakterystyki mocy silnika.

 

 

ŚWIETNIE WYPOSAŻONY

WOM daje wiele możliwości kosiarkom, prasom czy siewnikom. Ekonomiczna prędkość 540E WOMu zostaje osiągnięta przy prędkości silnika wynoszącej zaledwie 1300 obr/min. W tym momencie silnik dostarcza najwyższy moment obrotowy przy najniższym poziomie zużycia paliwa.

 

 

POTĘŻNY I PRZYJAZNY

Modele Kompakt S charakteryzują się wytrzymałą regulacją zaczepu mechanicznego (MHR). Ich maksymalny udźwig wynosi imponujące 2.800 kg. Posiadają aż trzy tylne zdalne zawory oraz dwa środkowe. Można zamontować do nich wiele urządzeń.

 

ELASTYCZNY PRZEPŁYW MOCY

Z wydajnością wynoszącą 48 l/min. standardowa wersja pompy hydraulicznej w ciągniku Kompakt S dostarcza więcej mocy niż jest to konieczne.

 

 

Zobacz broszurę, kliknij > tutaj <

Dane techniczne, kliknij > tutaj <