Techniczne zaopatrzenie rolnictwa.

Steyr Kompakt

ELASTYCZNY WIELOZADANIOWIEC

steyr-kompakt-01-001
Nowy Kompakt Steyr zrewolucjonizował kalkulację kosztów i zysków. Jest lekki, zwrotny i elastyczny oraz wyposażony w sprawdzoną technologię. Kompakt jest idealnym narzędziem do praktycznie każdego zadania. Silniki o mocy od 86 do 107 KM i wyjątkowy współczynnik mocy do wagi gwarantują optymalną efektywność w terenach trawiastych. Dzięki swojej unikalnej zwrotności klasa Kompakt jest także optymalnym narzędziem dla ładowacza czołowego przy pracach w budynkach i gospodarstwie. W przypadku prac rolniczych, leśnych, komercyjnych i miejskich nowy Kompakt Steyr oferuje największą wszechstronność i najwyższe korzyści przy najniższych kosztach inwestycyjnych i operacyjnych.

Zobacz broszurę

 
 

WERSJE MODELI4075 KOMPAKT4085 KOMPAKT4095 KOMPAKT4105 KOMPAKT
Nominalna moc silnika wg. ECE R1201) [kW (KM)]57 / 7863 / 8673 / 9979 / 107
Pojemność / Ilość cylindrów [cm3]3.400 / 44.500 / 44.500 / 44.500 / 4

1) ECE R120 jest zgodne z ISO 14396 lub 2000/25/EC lub EG 97/68 

 
 

Komfort kierowcySilnikSkrzynia biegów i napędWomHydraulikaS-Tech

KOMFORTOWA KABINA – KONSTRUKCJA Z DUŻYCH CIĄGNIKÓW

steyr-kompakt-02-001
Kabinę serii Kompakt o płaskiej podłodze, wygodną i przestronną, zaprojektowano w oparciu o kabiny dużych traktorów. Przy łatwym dostępie z obu stron spełnia wszelkie wymogi optymalnego środowiska pracy. Zaawansowana ergonomia sterowników operatora, komfortowe siedzenia kierowcy i pasażera, wyjątkowa dźwiękoszczelność i udoskonalony system wentylacyjny oraz klimatyzacja zapewniają idealne warunki do każdej pracy.  Uchylne okna przednie, tylne i boczne, a także przejrzysty szklany dach kabiny w wersji podstawowej zapewniają najlepszą widoczność z każdej strony.

PRECYZYJNE WSKAŹNIKI

steyr-kompakt-03-001
W serii Kompakt wszelkie wskaźniki i sterowniki znajdują się w ergonomicznie usytuowanych miejscach, aby zapewnić intuicyjną obsługę. Dźwignia do przełączania sekwencji tył i przód jest wygodnie zintegrowana z obrotową kolumną kierownicy, tak by była łatwa w użyciu.

KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO

steyr-kompakt-04-001
Kompakt oferuje niedostępny dotąd poziom komfortu zarówno kierowcy jak i pasażera. Nawet podczas długotrwałej pracy fotel chroni plecy w odcinku lędźwiowym i krzyżowym. Okno dachowe zintegrowane z dachem kabiny wyposażone jest w wbudowaną roletę chroniącą przed promieniami słonecznymi i zapewnia wygodną i bezpieczną pracę z ładowaczem. System oświetlenia o wysokiej wydajności z zamontowanymi na dachu reflektorami w zależności od potrzeb jest w stanie zmienić noc w dzień, co czyni Kompakt jeszcze bardziej wydajnym.

NOWA GENERACJA SILNIKÓW Z TECHNOLOGIĄ JUTRA

steyr-kompakt-05-001
Modele Kompakt o mocy 86, 99 i 107 KM wyposażono w 3,4-litrowe silniki ecotech z wtryskiem common rail oraz turbosprężarką z intercoolerem. Silniki te charakteryzują się elektronicznym wtryskiem bezpośrednim i są w stanie osiągnąć maksymalną moc wyjściową na stałym poziomie przy obrotach od 1900 do 2300 obr/min. Prędkość WOM idealnie dopasowano do krzywej mocy silnika, dzięki czemu nawet w najtrudniejszych warunkach można bez trudu wykonać wszelkie prace.

EKONOMICZNY I EKOLOGICZNY

steyr-kompakt-06-001
Silniki zaprojektowane specjalnie dla serii Kompakt S i Kompakt czynią korzystnym współczynnik mocy do wagi i przyczyniają się do mniejszego zużycia paliwa. Nowoczesny układ oczyszczania spalin w silnikach ecotech (Kompakt 4085, 4095, 4105) zapewnia minimalną emisję zanieczyszczeń zgodną z normami emisji III B. W rezultacie Kompakt jest nie tylko niezwykle przyjazny środowisku, ale także wyjątkowo ekonomiczny.

NIEZAWODNY I ŁATWY W OBSŁUDZE

steyr-kompakt-07-001
Nowe silniki zostały zaprojektowane z myślą o najwyższym stopniu niezawodności oraz łatwości obsługi. Rozruch silnika następuje nawet przy bardzo niskich temperaturach i zapewnia poziom niezawodności dużo wyższy od średniego. Właściwości tego elastycznego silnika oraz niespotykana moc zapewniają imponujące działania w każdych warunkach. Wszystkie punkty serwisowe są łatwo dostępne, aby zapewnić bezproblemową konserwację oraz możliwość czyszczenia. Silniki te są skonstruowane w taki sposób, aby nieprzerwanie gwarantować sukces każdego dnia, rok w rok.

PRZEKŁADNIA DLA OPTYMALNEJ DYSTRYBUCJI MOCY

steyr-kompakt-08-001
W zależności od zadania można dokonać wyboru spośród trzech zaawansowanych przekładni przenoszących w najbardziej efektywny sposób moment obrotowy z silnika na koła oraz WOM – od prostej 12 x 12 skrzyni z napędem zwrotnym do 2-stopniowej (24 x 24) z przełącznikiem obciążenia z Powerclutch. Wszystkie wymogi co do przesyłu są spełnione. Wszystkie modele Kompakt są dostępne z biegami pełzającymi. Ponadto, wszystkie te przekładnie oferują najwyższy poziom niezawodności i efektywności, co w tej klasie ciągników jest czymś naprawdę wyjątkowym.

NIEZAWODNOŚĆ W KAŻDYM ASPEKCIE

steyr-kompakt-09-001
Niezwykła zwrotność modeli serii Kompakt sprawia, że ciągniki te są na tyle elastyczne, że nadają się do praktycznie każdej pracy. System Opti-Stop automatycznie załącza napęd 4WD, gdy obydwa pedały hamulca zostaną aktywowane. Dzięki temu praca z przyczepą, szczególnie na stromych zboczach, staje się bezpieczniejsza. Elektryczno-hydrauliczna blokada mechanizmu różnicowego gwarantuje pełną trakcję w każdych warunkach. Za sprawą dedykowanej pompy hydraulicznej prowadzenie jest wspomagane i płynne, nawet przy ciężkim załadunku z przodu. Opcjonalne tarcze hamulcowe na przednich osiach zapewniają imponujące działanie dla zapewnienia bezpieczeństwa.

WIĘKSZA ŁADOWNOŚĆ

steyr-kompakt-10-001
Zarówno osie przednia jak i tylna odznaczają się wzmocnioną konstrukcją Heavy Duty. Dzięki temu najwyższe dopuszczalne obciążenie ciągnika Kompakt wynosi 6200 kg. Dodatkowo na tylną oś HD można w razie potrzeby założyć 34-calowe opony (maksymalne wymiary 540/65R34 lub 600/60R30).

WOM DO WSZELKICH ZASTOSOWAŃ

steyr-kompakt-11-001
Mocniejsze modele serii Kompakt zostały wyposażone w WOM o trzech zakresach prędkości ze zintegrowanym systemem pomiaru prędkości względem ziemi. Zakresy prędkości WOM idealnie pasują do mocy silnika. Do obsługi WOM-u służy elektryczno-hydrauliczny przełącznik.

MAKSYMALNE OSIĄGI, MAKSYMALNA ELASTYCZNOŚĆ

steyr-kompakt-12-001
Przełączalny elektryczno-hydrauliczny WOM standardowo działa przy 540 lub 1000 obr./min, przy czym prędkość WOM precyzyjnie odpowiada prędkości silnika tak, aby dostępna była maksymalna moc. Jednakże, ekonomiczna prędkość WOM 540E zostaje osiągnięta przy prędkości silnika wynoszącej tylko 1550 obr./min. W tym momencie silnik uzyskuje najwyższy moment obrotowy przy najniższym poziomie zużycia paliwa.

KOMPAKTOWY SYSTEM HYDRAULICZNY O JESZCZE WIĘKSZEJ WYDAJNOŚCI

steyr-kompakt-13-001
Niezawodny i potężny system hydrauliczny nowej serii Kompakt zaprojektowano w celu dostarczenia jeszcze większego udźwigu. Można dokonać wyboru pomiędzy mechaniczną regulacją zaczepu (MHR) oraz elektroniczną regulacją zaczepu (EHR). Tylny zaczep z dodatkowym zewnętrznym cylindrem hydraulicznym zapewnia maksymalny udźwig do 3900 kg.

ELASTYCZNY PRZEPŁYW MOCY

steyr-kompakt-14-001
Z wydajnością wynoszącą 48 l/min standardowa wersja pompy hydraulicznej Kompaktu dostarcza więcej niż wystarczającą ilość mocy. Jeśli jednak potrzebujesz więcej mocy wtedy każdy Kompakt może zostać wyposażony w zaawansowaną pompę o wydajności 64 l/min. Wszystkie modele Kompakt mogą posiadać do trzech hydraulicznych zdalnych połączeń z tyłu oraz jednostkę dystrybucyjną, co daje nam w sumie 8 możliwych połączeń. Kolejne 2 zawory można zamontować centralnie dla obsługi ładowacza czołowego. Precyzyjną obsługę hydrauliki z kabiny zapewnia ergonomicznie umiejscowiony joystick. Oczywiście hydrauliką można sterować także spoza kabiny przy użyciu sterowników zamocowanych na tylnych zderzakach.

S-TECH – PRECYZJA. PRODUKTYWNOŚĆ. RENTOWNOŚĆ.

steyr-kompakt-15-001
Steyr S-Tech oferuje bezkompromisowe rozwiązania technologii rolniczej opierającej się na precyzji GPS w serii Kompakt. System naprowadzania z urządzeniem EZ-Guide 250 odciąża kierowcę, daje oszczędności paliwa i czasu oraz zwiększa zyski dzięki precyzji siewu i uprawy. Profesjonalny system naprowadzania GPS ma intuicyjny interfejs przyjazny dla użytkownika i jest zawsze w pełnej gotowości do działania. Wystarczy wyjąć go z pudełka, zainstalować w kabinie i precyzyjne rolnictwo stanie się rzeczywistością!!

PROSTE ROZWIĄZANIA TO CZYSTA OSZCZĘDNOŚĆ!

steyr-kompakt-16-001
• mocna aluminiowa obudowa
• jasny nieoślepiający ekran o przekątnej 4,3 cala
• precyzyjny wyświetlacz wskazujący trasę z 15 lampkami LED
• widoczne proste linie i kontury
• wysokiej jakości odbiornik GPS AG 15
• wyjście z sygnałem prędkości dostępne dla ciągniętego oprzyrządowania
• szybkie modyfikacje pomiędzy różnymi pojazdami
• mapowanie i identyfikacja danych za pomocą interfejsu USB