Techniczne zaopatrzenie rolnictwa.

Steyr Profi CVT

INNOWACYJNA TECHNOLOGIA I NAJWYŻSZY POZIOM KOMFORTU


Aby zapewnić najlepsze osiągi, trzeba przeć naprzód. To właśnie robimy, proponując innowacyjne rozwiązania takie, jak technologia przekładni bezstopniowych (CVT), całkowicie zmieniony układ kabiny i umiejętne wkomponowanie tak docenianego przez rzesze użytkowników podłokietnika Multicontroller w inteligentne, nowe wnętrze. Dzięki temu Profi CVT już dziś jest wyposażony w technologię przekładni jutra, w tym w funkcję aktywnego zatrzymania (Active Stop), technologię podwójnego sprzęgła i jeszcze potężniejszy układ hydrauliczny.

Zobacz broszurę
WERSJE MODELI4110 PROFI CVT4120 PROFI CVT4130 PROFI CVT
Nominalna moc silnika wg ECE R1201) [kW (KM)]81 / 11089 / 12196 / 131
Pojemność / Ilość cylindrów [cm3]4.485 / 44.485 / 44.485 / 4

1) ECE R120 jest zgodne z ISO 14396 lub 2000/25/EC lub EG 97/68
 

 

Komfort kierowcySilnikSkrzynia biegów i napędWomHydraulikaS-Tech

NAJLEPSZA WIDOCZNOŚĆ, NAJWYŻSZY KOMFORT

steyr-profi-cvt-02-001
Ciągniki Steyr wyróżniają się pierwszorzędną jakością widoczną w wyglądzie i wykonaniu kabiny. Lata pracy i doświadczeń inżynierów Steyr złożyły się na powstanie idealnego produktu charakteryzującego się harmonią formy i funkcji. Dla serii Profi powstała luksusowa i komfortowa kabina SK 3, dostępna także w wersji z niskim dachem.

KOMFORT PROFI CVT

steyr-profi-cvt-03-001
Kabina oferuje niezakłóconą widoczność w poziomie jak i w pionie, unikalną dla tej klasy ciągników. Multicontroller w standardowym wyposażeniu oraz kluczowe funkcje obsługiwane za pomocą jednej ręki. Poza regulacją prędkości jazdy Powershift, Powershuttle oraz zaczepu zapewnia także dostęp do funkcji Easy-Tronic, do zaprogramowania opcji uwrocia, jak również do ustawień przepływu oraz regulatora czasu zdalnych zaworów.

CHŁODZENIE

steyr-profi-cvt-04-001
System klimatyzacji w wersji podstawowej w każdym z ciągników Profi pozwala rozkoszować się chłodnym powietrzem w największe nawet upały, oferując przy tym wspaniałą widoczność. Specjalne filtry technostat zabezpieczają także przed pyłkami. Na życzenie system klimatyzacji może zostać wyposażony w automatyczną kontrolę temperatury.

SILNIKI PROFI – EKONOMICZNE, TRWAŁE I MOCNE


Ciągniki Profi Classic są napędzane przez przyjazne środowisku silniki turbodiesel z technologią ecotech. Czterozaworowe silniki z intercoolerem o pojemności od 4,5 do 6,7 litra odznaczają się ogromną mocą i wyjątkową elastycznością przy niskich obrotach silnika, produkując o 90% mniej szkodliwych substancji i znacznie ograniczając zużycie paliwa. Nowe silniki Profi Classic to także oszczędność kosztów przy jednoczesnej zgodności z dyrektywą UE IIIB.

POWER PLUS

steyr-profi-cvt-06-001
Ten system dostarcza na żądanie do 28 KM powyżej nominalnej mocy przy utrzymaniu stałej prędkości WOM-u, dla przykładu podczas prac w wymagającym i urozmaiconym terenie. W momencie, gdy wzrasta zapotrzebowanie na moment obrotowy WOM-u Power Plus automatycznie reguluje działanie silnika. Zwiększa to produktywność, jak również jakość pracy w polu. Technologia jest także dostępna podczas prac transportowych i hydraulicznych.

BEZSTOPNIOWO W NOWĄ PRZYSZŁOŚĆ PRACY ROLNIKÓW


Profi CVT zawdzięcza swoją nazwę najnowszej technologii przekładni bezstopniowych (CVT). Przekładnia bezstopniowa oznacza płynną jazdę i doskonałe sterowanie. Aby to osiągnąć, Steyr opracował inteligentny sposób optymalizacji momentu obrotowego w celu zapewnienia prędkości jazdy 50 km/h przy prędkości obrotowej silnika obniżonej do 1750 obr./min. Moc z silnika jest przenoszona częściowo hydraulicznie, ale przede wszystkim mechanicznie. Dzięki takiemu rozwiązaniu powstała solidna technologia, która spełnia najwyższe wymagania i zapewnia doskonały, bezstopniowy napęd do każdego zaplanowanego zadania – od prędkości pełzających aż do wysokich.

NOWA GENERACJA PRZEKŁADNI

steyr-profi-cvt-08-001
Wydajna dystrybucja mocy oraz szybka reakcja mają miejsce dzięki nierównemu i niewymagającemu serwisowania sprzęgłu mechanicznemu z Technologią Double Clutch DKT™. Efektem jest płynna zmiana biegów bez przerw w dostarczaniu mocy, większe przyspieszenie oraz oszczędność paliwa.

CZYSTA PRECYZJA MOCY

steyr-profi-cvt-09-001
Niebywale potężna moc Steyr Profi Classic jest przekazywana precyzyjnie i w wygodny sposób. Dzieje się tak dlatego, że oprócz aktywnego zarządzania trakcją ciągniki Profi wyposażone są także w inne układy optymalizujące kierowanie i hamowanie, w każdej możliwej do wyobrażenia sobie sytuacji. Z ciągnikiem Steyr Profi Classic zawsze możesz polegać na zwrotności i maksymalnym bezpieczeństwie na drodze, na polu, w lesie, w stromym terenie, czy też w gospodarstwie.

WOM PROFI DLA MAKSYMALNEJ ELASTYCZNOŚCI


WOM w ciągnikach Steyr Profi Classic oferuje trzy zakresy prędkości i ustawienia ekonomiczne w celu zminimalizowania zużycia paliwa. Przedni zaczep z WOM-em jest dostępny w wersji opcjonalnej, aby moc w modelach Profi mogła być dystrybuowana jednocześnie na przód i tył, na przykład w przypadku kombinacji przedniej i tylnej kosiarki. Przy dwóch różnych urządzeniach zamontowanych z przodu i z tyłu możliwe jest także zaprogramowanie kilku etapów pracy w jednym ruchu.

PODWÓJNA PRODUKTYWNOŚĆ Z PRZEDNIM ZACZEPEM I PRZEDNIM WOM-EM


Wszystkie modele Steyr Profi i Profi Classic są dostępne z w pełni zintegrowanymi systemami mocowań przednich urządzeń dodatkowych. Przedni zaczep wyposażono w dwa podwójne cylindry hydrauliczne. Pozycję można ustawić tuż nad poziomem gruntu, na przykład dla kosiarek. Połączenie można podnieść w momencie, gdy przedni zaczep nie jest w użyciu w celu zwiększenia zwrotności. Przedni WOM przenosi pełną moc silnika przy prędkości WOM wynoszącej 1000 obr./min, a prędkości silnika zaledwie 1893 obr./min, przy której osiągalna jest maksymalna moc silnika. Dostępne jest do 4 szybkich łączników do sprzętu zasilanego hydraulicznie.

PODNOŚNIK PROFI CVT Z WYSOKOWYDAJNYM UKŁADEM HYDRAULICZNYM

steyr-profi-cvt-12-001
Podnośnik i zawory zdalne w modelach Steyr Profi CVT zasila potężny układ hydrauliczny typu zamkniętego w położeniu neutralnym i z czujnikiem obciążenia (CCLS, Closed Centre Load Sensing) o wydatku znamionowym 125 l/min. Układ ten zapewnia maksymalną wydajność w odpowiednim miejscu i czasie. Na każdy zawór zdalny przypada nawet 95 l/min. Maszyny z pokładowym systemem sterowania układem hydraulicznym można podłączyć bezpośrednio do płyty Power-Beyond. Dzięki intuicyjnej konfiguracji elementów sterujących, podnośnikami można sterować bezpiecznie i bez wysiłku.

DYNAMICZNE TŁUMIENIE DRGAŃ

steyr-profi-cvt-13-001
Ten system zapobiega kołysaniu ciężkiego wyposażenia przy wyższych prędkościach, zapewniając tym samym większe bezpieczeństwo i jeszcze bardziej płynną jazdę.

WIĘKSZA SIŁA UDŹWIGU DLA CIĘŻSZYCH URZĄDZEŃ

steyr-profi-cvt-14-001
Potężny zaczep tylny z udźwigiem do 7864 kg z łatwością radzi sobie z najcięższym zamocowanym oprzyrządowaniem.

WIĘKSZA WYDAJNOŚĆ: STEYR S-TECH W CZOŁÓWCE

steyr-profi-cvt-15-001
Systemy S-Tech firmy Steyr to symbol najwyższej precyzji, który stanowi dodatkowo najbardziej znaczące udoskonalenie w rolnictwie od zarania dziejów mechanizacji. Systemy te staną się wkrótce najnowocześniejszym elementem wyposażenia maszyn wszystkich producentów, którzy cenią sobie lepszą kontrolę, wyższą wydajność i skuteczność, a także niezrównaną precyzję.

PEŁNE WYPOSAŻENIE

steyr-profi-cvt-16-001
Zamontowany fabrycznie dotykowy ekran S-Tech Monitor 700 zapewnia dostęp do najważniejszych funkcji, aby ułatwić obsługę nawet podczas jazdy. Teraz możesz przenosić monitor do różnych maszyn swojej floty, co zapewnia elastyczne i skuteczne rozwiązanie dla rolników, dla których wydajność, jakość i dokładność stanowią istotne czynniki powodzenia w biznesie.