Techniczne zaopatrzenie rolnictwa.

Steyr Profi

ELASTYCZNY WIELOZADANIOWIEC

steyr-profi-01-001
Seria Steyr Profi ecotech wyróżnia się najnowocześniejszą technologią i najwyższym poziomem rentowności. Wszechstronny i wysokowydajny ciągnik, który łączy w sobie idealne warunki do pracy wraz z najnowocześniejszymi systemami obsługi. Maksymalna produktywność wpływająca na najwyższe zyski – wartości unikalne w tej klasie ciągników. Wszystkie modele Steyr Profi ecotech wyposażono teraz w Multicontrollery najnowszej generacji. Zintegrowany Panel Sterowania (ICP) zamontowano w nowym podłokietniku. To nowatorskie wspomaganie operatora zapewnia mu pełny przegląd wszystkich funkcji ciągnika wraz z intuicyjnie rozmieszczonymi membranowymi klawiszami. Joystick zintegrowany z podłokietnikiem służy do obsługi sterowników zamontowanych z tyłu oraz w części centralnej, włącznie z ładowaczem czołowym oraz przednią hydrauliką. Kolejnym novum jest jednolity panel wskaźników w kolumnie A.

Button text

 

WERSJE MODELI4110 PROFI4120 PROFI4130 PROFI6125 PROFI6140 PROFI
Nominalna moc silnika wg ECE R1201) [kW (KM)]81 / 11089 / 12196 / 13192 / 125103 / 140
Pojemność / Ilość cylindrów [cm3]4.485 / 44.485 / 44.485 / 46.728 / 66.728 / 6
1) ECE R120 jest zgodne z ISO 14396 lub 2000/25/EC lub EG 97/68

 

 

Komfort kierowcySilnikSkrzynia biegów i napędWomHydraulikaS-Tech

NAJLEPSZA WIDOCZNOŚĆ, NAJWYŻSZY KOMFORT

steyr-profi-02-001
Ciągniki Steyr wyróżniają się pierwszorzędną jakością widoczną w wyglądzie i wykonaniu kabiny. Lata pracy i doświadczeń inżynierów Steyr złożyły się na idealny produkt charakteryzujący się harmonią formy i funkcji. Dla serii Profi powstała luksusowa kabina SK 3. Roztacza sobą powiew najlepszego projektu i komfortu jest także dostępna w wersji z niskim dachem.

KOMFORT PROFI

steyr-profi-03-001
Kabina oferuje niezakłóconą widoczność w poziomie jak i w pionie, unikalną dla tej klasy ciągników. Multicontroller w standardowym wyposażeniu oraz kluczowe funkcje obsługiwane saza pomocą jednej ręki. Poza regulacją prędkości jazdy Powershift, Powershuttle oraz zaczepu, zapewnia także dostęp do funkcji Easy-Tronic, do zaprogramowania opcji uwrocia, jak również do ustawień przepływu oraz regulatora czasu zdalnych zaworów.

CHŁODZENIE

steyr-profi-04-001
System klimatyzacji w wersji podstawowej w każdym z ciągników Profi pozwala rozkoszować się chłodnym powietrzem w największe nawet upały, oferując przy tym wspaniałą widoczność. Specjalne filtry technostat zabezpieczają także przed pyłkami. Na życzenie, system klimatyzacji może zostać wyposażony w automatyczną kontrolę temperatury.

SILNIKI PROFI – EKONOMICZNE, TRWAŁE I MOCNE

steyr-profi-05-001
Ciągniki Profi Classic są napędzane przez przyjazne środowisku silniki turbodiesel z technologią ecotech. Czterozaworowe silniki z intercoolerem o pojemności od 4,5 do 6,7 litra odznaczają się ogromną mocą i wyjątkową elastycznością przy niskich obrotach silnika, produkując o 90% mniej szkodliwych substancji i znacznie ograniczając zużycie paliwa. Nowe silniki Profi Classic to także oszczędność kosztów przy jednoczesnej zgodności z dyrektywą UE IIIB.

POWER PLUS

steyr-profi-06-001
Ten system dostarcza na żądanie do 28 KM powyżej nominalnej mocy przy utrzymaniu stałej prędkości WOM-u, dla przykładu podczas prac w wymagającym i urozmaiconym terenie. W momencie, gdy wzrasta zapotrzebowanie na moment obrotowy WOM-u Power Plus automatycznie reguluje działanie silnika. Zwiększa to produktywność, jak również jakość pracy w polu. Technologia jest także dostępna podczas prac transportowych i hydraulicznych.

SPEED PLUS

steyr-profi-07-001
Ten system pozwala na ustawienie dwóch zakresów prędkości silnika niezbędnych podczas prac z prasą, zraszania lub wiercenia, dla przykładu: zapewnienie stałej prędkości WOM-u podczas jakichkolwiek delikatnych działań. Ustawienia te zostaną automatycznie deaktywowane przez system Easy Tronic podczas zakrętów, a następnie aktywowane ponownie natychmiast po rozpoczęciu prostej jazdy.

DLA NAJCIĘŻSZYCH WARUNKÓW

steyr-profi-08-001
Największym priorytetem przy tworzeniu przekładni serii Steyr Profi Claccis była wysoka wydajność. W zależności od wersji przekładnie te zostały wyposażone w skrzynię Powershuttle do wyboru z 2-stopniową lub 4-stopniową skrzynią Powershift. W przypadku 4-stopniowej skrzyni Powershift do 8 (16 x 16 biegów) lub 9 (17 x 16 biegów) biegów można zmieniać automatycznie podczas jazdy drogowej.

PRACA BEZ WYSIŁKU DZIĘKI POWERSHUTTLE

steyr-profi-09-001
Aby zmienić kierunek jazdy, wystarczy przesunąć dźwignię przekładni Power Shuttle lub nacisnąć przycisk na dźwigni Multicontroller.

CZYSTA PRECYZJA MOCY

steyr-profi-10-001
Niebywale potężna moc Steyr Profi Claccis jest napędzana precyzyjnie i w wygodny sposób. Zawdzięczmy to temu, że oprócz aktywnego zarządzania trakcją ciągniki Profi wyposażone są także w inne układy optymalizujące sterowanie i hamowanie w każdej możliwej do wyobrażenia sobie sytuacji. Niezawodność Steyr Profi Classic w zakresie zwrotności i maksymalnego bezpieczeństwa jest niepodważalna, bez względu na teren jego działania – czy to droga, pole, las, strome wzgórze, czy gospodarstwo.

MINIMALNE KOŁO SKRĘTU DLA MAKSYMALNEJ ZWROTNOŚCI

steyr-profi-11-001
Wspaniały silnik zapewnia niewiarygodny kąt obrotu wynoszący 55 stopni w przypadku ciągników Profi i Profi Classic. Wraz z kątem wyprzedzenia sworznia zwrotnicy wynoszącym 12 stopni oraz sterowanymi zderzakami kąt skrętu jest znacząco niski. Dlatego Profi jest wyjątkowo zwrotny nawet w najciaśniejszych zakrętach.

WOM PROFI DLA MAKSYMALNEJ ELASTYCZNOŚCI

steyr-profi-12-001
WOM w ciągnikach Steyr Profi Classic oferuje trzy zakresy prędkości i ustawienia ekonomiczne w celu zminimalizowania zużycia paliwa. Przedni zaczep z WOM-em jest dostępny w wersji opcjonalnej, aby moc w modelach Profi mogła być dystrybuowana jednocześnie na przód i tył, na przykład w przypadku kombinacji przedniej i tylnej kosiarki. Przy dwóch różnych urządzeniach zamontowanych z przodu i z tyłu możliwe jest także zaprogramowanie kilku etapów pracy w jednym ruchu.

PODWÓJNA PRODUKTYWNOŚĆ Z PRZEDNIM ZACZEPEM I PRZEDNIM WOMEM

steyr-profi-13-001
Alle Steyr Profi Modelle sind auf Wunsch mit einem voll integrierten Anbauraum für Frontgeräte lieferbar. Das Fronthubwerk ist mit zwei Doppel-Hydraulikzylindern ausgestattet. Die Position kann zum bodennahen Arbeiten – zum Beispiel beim Mähen – auf Schwimmstellung eingestellt werden. Wird das Fronthubwerk nicht benötigt, kann das Gestänge angehoben werden, um die Wendigkeit zu verbessern. Die Frontzapfwelle überträgt die volle Motorleistung bei einer Drehzahl von 1.000 U/min bei nur 1.893 Motorumdrehungen wo auch die maximale Motorleistung zur Verfügung steht. Für hydraulisch betätigte Geräte sind bis zu 4 Schnellkupplungen verfügbar.

ZACZEP PROFI Z WYSOKOWYDAJNĄ HYDRAULIKĄ

steyr-profi-14-001
Zaczep i sterowniki w modelach Steyr Profi Classic są napędzane przez najnowocześniejszy układ hydrauliczny OCLS (Układ Otwarty) lub CCLS (Układ Zamknięty) z wydajnością od 80 do 112 l/min. Układ ten gwarantuje maksymalne działanie w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie. Dostępne jest do 95 l/min w przypadku każdego ze zdalnych zaworów. Maszyny z własnymi sterownikami hydraulicznymi mogą zostać podłączone bezpośrednio do gniazda Power-Beyond. Dzięki intuicyjnej konfiguracji sterowników zaczepy można obsługiwać bez wysiłku i bezpiecznie.

DYNAMICZNE DRGANIA DLA JESZCZE WIĘKSZEGO KOMFORTU I BEZPIECZEŃSTWA

steyr-profi-15-001
System ten zapobiega przed kołysaniem się doczepionego ciężkiego oprzyrządowania przy większych prędkościach.

WIĘKSZA SIŁA UDŹWIGU DLA CIĘŻSZYCH URZĄDZEŃ

steyr-profi-16-001
Potężny zaczep tylny z udźwigiem do 7864 kg z łatwością radzi sobie z najcięższym zamocowanym oprzyrządowaniem.

S-TECH – PRECYZJA. PRODUKTYWNOŚĆ. RENTOWNOŚĆ

steyr-profi-17-001
Proste rozwiązania to czysta oszczędność! Steyr S-Tech oferuje bezkompromisowe rozwiązania technologii rolniczej opierającej się na precyzji GPS w serii Kompakt. System naprowadzania z urządzeniem EZ-Guide 250 odciąża kierowcę, daje oszczędności paliwa i czasu oraz zwiększa zyski dzięki precyzji siewu i uprawy. Profesjonalny system naprowadzania GPS ma intuicyjny interfejs przyjazny dla użytkownika i jest zawsze w pełnej gotowości do działania. Wystarczy wyjąć go z pudełka, zainstalować w kabinie i precyzyjne rolnictwo stanie się rzeczywistością!!

SYSTEM EZ-PILOT™

steyr-profi-18-001
System EZ-Pilot™ obraca kierownicą dzięki zintegrowanemu silnikowi elektrycznemu. System przejmuje na siebie obowiązek kierowania pojazdem za kierowcę. Silnik jest zintegrowany z kolumną kierownicy, aby zabezpieczyć nielimitowany dostęp do wszelkich wskaźników bez blokowania miejsca na nogi. Gdy system zostanie wyłączony można przejść na ręczne sterowanie kierownicą. Jest to idealne unowocześnienie gwarantujące wysoki stopień precyzji za rozsądną cenę.