Techniczne zaopatrzenie rolnictwa.

Czy wiecie, że Steyr podczas targów Agritechnica w Hannoverze zdobył nagrodę „Kamień milowy w dziedzinie technologii rolniczej”?

Multi_4115ET_S12_005

PRZEŁOM W INŻYNIERII ROLNICZEJ

Elektroniczne sterowanie zaczepem przednim z regulacją siłową stanowi punkt zwrotny w historii inżynierii rolniczejPraca z zaczepem przednim jeszcze nigdy nie była tak prosta. Elektronicznie sterowany zaczep przedni (EFH) wyznacza nowe standardy w swojej klasie i czyni serię Multi prawdziwie uniwersalną. Projekt marki Steyr o nazwie „Steyr – podnoszenie wydajności ciągników w warunkach wysokogórskich dzięki zastosowaniu elektrycznie sterowanego zaczepu przedniego” został uznany za kamień milowy w historii inżynierii rolniczej.EFH automatycznie podnosi narzędzia z przodu na wysokość ustawioną przez operatora, natomiast nacisk na podłoże jest stały w pozycji opuszczonej. To oznacza zwiększoną kontrolę nad urządzeniami mocowanymi z przodu, takimi jak kosiarki, wały uprawowe czołowe i inne.
Wyższość elektronicznie sterowanego zaczepu przedniego (EFH) nad standardowym zaczepem przednim
EFH_Gelaende

Standardowy zaczep przedni
Cały ciężar kosiarki przedniej spoczywa na talerzach ślizgowych.
Duży nacisk, który wywierany jest na podłoże wpływa na pogorszenie wyglądu i jakości trawy i kiszonki i gorszą ochronę gleby.
Elektronicznie sterowany zaczep przedni (EFH) z regulacją siłową
Potencjometr ogranicznika podnoszenia analizuje nacisk na podłoże wywierane przez urządzenie zamocowane z przodu i umożliwia operatorowi dostosowanie wysokości z kabiny przy użyciu pokrętła. Mniejszy nacisk, który wywierany jest na podłoże wpływa na polepszenie wyglądu i jakości trawy oraz pomaga chronić glebę.
Większe obciążenie na przednią oś ułatwia również sterowanie ciągnikiem na płaskim, jak i pochyłym terenie.

Sprawowanie sięEFH w terenie

EFH_Standard_Fronthubwerk

Standardowy zaczep przedni
Podczas pracy przy użyciu standardowego zaczepu przedniego, wysokość narzędzia mocowanego z przodu jest kontrolowana w powiązaniu z pozycją przednich kół ciągnika.
Przednie koła jednak doświadczają nierównego terenu później niż narzędzie towarzyszące zamocowane z przodu. Wywierany nacisk na podłoże wówczas początkowo zwiększa się, natomiast zmniejszeniu ulega nacisk kół. To powoduje uszkodzenie darni i może spowodować zanieczyszczenie zbioru przez ziemię.
Elektronicznie sterowany zaczep przedni (EFH) z regulacją siłową
Potencjometr ogranicznika podnoszenia automatycznie analizuje zmiany nacisku na podłoże spowodowanego przez narzędzia przednie lub nierówną powierzchnię i odpowiednio podnosi lub opuszcza je, aby zachować stały nacisk. Wpływa to na wyższą jakość trawy, lepszą ochronę gleby, kontrolę układu kierowniczego i zwiększony komfort operatora.