Techniczne zaopatrzenie rolnictwa.

VECTOR 420

JEST WYDAJNY, NIEZAWODNY I KOMFORTOWY


Jednym z głównych atutów Vectora 420 jest jego cena, która w porównaniu z innymi markami gwarantującymi porównywalne parametry jest nawet o 20% niższa. Co więcej, wysoka wydajność kombajnu, prostota jego wykonania, główne podzespoły zachodnich marek i tanie części eksploatacyjne sprawiają, że coraz więcej rolników decyduje się na zakup rosyjskiej maszyny.
 

 

 

 

 

 

 

Część żniwnaSilnikWyładunek zbożaKabinaDane techniczne

POMYŚLNY POCZĄTEK

Rosyjskie kombajny Vector są wyposażone w żniwiarki serii Power Stream o szerokości roboczej 5, 6, 7 i 9 m. Praktyka potwierdza, że używanie tych żniwiarek obniża straty wywołane osypaniem i zapewnia równomierne doprowadzenie niezależnie od warunków pracy. Power Stream tworzy podstawę dla maksymalnej wydajności Vector.

Napęd hydrauliczny motowidła pozwala bezstopniowo regulować szybkość jego obrotów, zapewniając optymalne i równomierne podawanie masy. Łatwy i niezawodny mechanizm z minimalnymi regulacjami.

Aparat tnący Schumacher pracuje płynnie, dokładnie i nie zużywa się. Wysoka częstotliwość cięcia i podwójna krawędź tnąca gwarantują szybkie cięcie z minimalnymi stratami. Noże są mocowane śrubami, co znacznie skraca czas wymiany. Dla zbiorów zboża poległego na nierównych glebach są stosowane podnośniki łodyg, aby zmniejszyć straty ( wchodzą w skład kompletacji podstawowej)

Układ synchronizacji prędkości obrotów motowidła i prędkości ruchu kombajnu ułatwia pracę kombajnisty. Miejsca połączenia promieni motowidła i grabi są solidnie zabezpieczone przed nawijaniem roślin długo łodygowych.

Dokładne kopiowanie reliefu – Możliwość podłużno-poprzecznego kopiowania pod­łoża oznacza efektywne wykorzystanie całej długo­ści żniwiarki na nierównych polach. Wszystkie żniwiarki Power Stream są standardowo wyposażony w proste i niezawodne urządzenie kopiowania Level Glide

POTĘŻNY REWERS

Rewers hydrauliczny elementów roboczych żniwiarki i pochyłej komory, który włącza się z kabiny, pomoże szybko oczyścić część żniwną przy zapchaniu masą zbożową lub dostaniu się obcych przedmiotów. W pochyłej komorze jest zamontowany wyrzutnik z grzebieniami i wciąganymi sworzniami. Wał przenośnika posiada wsporniki ruchome. W warunkach znacznego zanieczyszczenia te elementy pomagają szybko i równomiernie przenieść masę zbożową do młocarni.

MAKSYMALNA PRODUKTOWNOŚĆ

Dla Vector Rostselmash stworzył oryginalny, wysoko efektywny układ młócenia. Mocny i niezawodny z wysoką przepustowością i delikatną separacją, spełniający najwyższe wymagania odnośnie jakości ziarna. Super-beben. Jego cechą główną jest oryginalny bęben młócący o największej na świecie średnicy (800 mm) który dzięki ogromnej inercyjności łatwo daje sobie radę z wilgotną, zanieczyszczoną lub skręconą masą zbożową.

SUPER NIEZAWODNY NAPĘD

Napęd bębna młócącego był stworzony dla maksymalnych obciążeń i posiada urządzenie typu Posi-Torque dla automatycznego napięcia pasa przy zwiększeniu obrotu kręcącego. To prowadzi do wyraźnego podniesienia wydajności kombajnu. Częstotliwość obrotów bębna (400…1045 ob./min.) jest regulowana z kabiny przy pomocy przycisku na panelu sterującym. Duża średnica bębna pozwoliła maksymalnie zwiększyć kąt objęcia klepiska (130°), zapewniając znaczną powierzchnię separacji (1,38 m2) i najbardziej korzystną geometrię omłotu – rozciągłą i płynną. W ten sposób osiągamy prawie pełną (95 %) separację przy wyjątkowo niskim uszkodzeniu ziarna. Nie każdy układ wielobębnowy prezentuje takie wyniki! Świetny dostęp do bębna młocarni otwiera się przez dwa duże boczne włazy. Luz klepiska jest regulowany przez mechanizm elektryczny. Przy pomocy przycisku na pulpicie jest ustawiany potrzebny luz, którego wskaźnik liczbowy jest wyświetlany na indykatorze. W ten sposób można łatwo i bezbłędnie ustawić dokładny luz dla optymalnego młócenia. Zapchanie, jeżeli już nastąpiło, można szybko likwidować przy pomocy Jam Control – urządzenia głębokiego zrzutu deki. W odróżnieniu od kombajnów z układem rewersu bębna, ta czynność wymaga dosłownie pary sekund. Podczas młócenia kultur, ziarna których łatwo ulegają uszkodzeniu, trzeba pracować na niskich obrotach bębna. W tym celu jest oferowany kompaktowy reduktor, obniżający częstotliwość obrotów do 200–350 ob./min.

CZYSTY REZULTATvector_czysty

Masa słomiana, zawierająca na wyjściu z bębna młócącego część ziaren, jest kierowana wyrzutnikiem na wytrząsacz słomy. Z usuwaniem resztek ziarna 4-klawiszowy 7-kaskadowy wytrząsacz słomy Vector łatwo daje sobie radę. Ziarno swobodne i drobne cząsteczki słomy przechodzą przez żaluzje wytrząsacza słomy i idą do układu oczyszczania, a słoma długa jest szybko transportowana do wyjścia z młocarni. Klasyczny system młócenia i separacji Vector praktycznie nie uszkadza słomę. W zależności od planowanego zastosowania słomę można rozdrobić i rozrzucić albo ułożyć w wałek. Kupa ziarna z klepiska i wytrząsacza przechodzi 2-stopnowe oczyszczanie. Górne i dolne sita są podwieszone na dźwigniach z przeciwnym ruchem i różnymi amplitudami celem wzajemnego wyważania sił inercji i bardziej równomiernego rozdziału ziarna. Oddzielne ustawienia pomagają dokładnie i szybko adaptować się do różnych warunków zbiorów

 

 

6-CYLINDROWY POTĘŻNY SILNIK

Na kombajny Vector są montowane niezawodne 6-cylindrowy silnik Cummins, starannie wybrane pod względem mocy i obrotu obracającego. 20 % zapas mocy gwarantuje, że w każdej sytuacji Vector będzie dobrze wykonywać swoją pracę.

Minimalne wydatki na paliwo – to jeszcze jeden warunek wysoko efektywnej pracy, które było uwzględniane przy wyborze silników dla VECTOR. Dzięki zastosowaniu kompaktowych agregatów napędowych z turbosprężarką właściwe zużycie paliwa jest obniżony jak minimum na 5 %. Ekonomiczny silnik razem z 540-litrowym zbiornikiem paliwa pozwalają pracować bez tankowania do 14 godzin.

 

ZAWANSOWANE URZĄDZENIE WYŁADOWCZE

Doświadczenie pokazuje, że wyładunek zboża zajmuje nie mniej niż 5% roboczej zmiany. Żeby zmniejszyć ten czas w kombajnie Vector jest zastosowane wysoko wydajne urządzenie wyładowcze(prędkość wyładunku do 42l/sek, bunkier o podwyższonej pojemności 6000l). W warunkach podwyższonej wilgotności ustawione na dnie bunkra hydropulsatora pozwalają wyładować zboże o wilgotności do 35%. Możliwość odłączenia napędu młocarni podczas wyładunku pozwala zmniejszyć żużycie paliwa i wydłużyć czas pracy młocarni

 

vector_panorama

PANORAMICZNA KABINA DLA TWOJEGO KOMFORTU PRACY

Wygoda pracy – kombajny Vector są wyposażone w kabinie Comfort Cab. Znajdując się w niej zrozumiecie, jakim wygodnym może być miejsce robocze. Będziecie rozkoszować się komfortem, który naprawdę pomaga pracować efektywnie, z mniejszym napięciem i zmęczeniem.

* Duża powierzchnia oszklenia (5 m2) Comfort Cab i panoramiczny kształt szyb gwarantują dobrą widoczność we wszystkie strony. Operator ma świetną widoczność pola jak i ślimaka rozładowczego.

* Klimatyzacja, lodówka i radioodtwarzacz z systemem akustycznym stanowią kompletację standardową kabiny

* Ekran Adviser – pokładowy układ informacyjny stale śledzi proces młócenia i pracę mechanizmu kombajnu, pozwalając kontrolować stabilność procesu technologicznego i zapobiegać usterkom.

* W tylnej ściance kabiny znajduje się duże okno – dla kontroli bunkra. Przy pracy w nocy oświetlenie strefy roboczej zapewniają mocne lampy halogenowe.

* Wysokość i kąt nachylenia kolumny kierownicy są regulowane

* Comfort Cab jest zamontowana na czterech amortyzatorach, żeby zapewnić maksymalną izolację przed wibracją. Elementy wnętrza dzięki strukturze wielowarstwowej posiada właściwości pochłaniania dźwięków.

* W rezultacie poziom szumu w kabinie jest obniżony do rekordowych 74 dB, prawie całkowicie brak wibracji. Przy pomocy układu klimatyzacji, ogrzewania i wentylacji możecie stworzyć w kabinie zdrowy i przyjemny mikroklimat.

PRECYZYJNA HYDRAULIKA DLA NAJWYŻSZEJ WYDAJNOŚCI

MODELVECTOR 420
CZĘŚĆ ŻNIWNA
Przyrząd żniwnyPower Stream
Szerokość cięcia (m)5 / 6 / 7
Szerokość podbieracza (m)3 / 4
Napęd aparatu tnącego standardmechanizm podkładki wachlarzowej
Napęd aparatu tnącego opcjareduktor planetarny "Schumacher"
Szybkość ruchu noży (cięć/min)946/1080"Schumacher"
System Level Glidestandard
System Auto Controlopcja
Wózki dla przewożenia żniwiarki opcja
MŁOCARNIA
Szerokość młocarni (mm)1200
Szerokość bębna młocarni (mm)800
Częstotliwość obrotów bębna młocarni (obr./min)420-945
Przekładnia redukcyjna łańcuchowa opcja
Częstotliwość obrotów bębna z przekładnią redukcyjną (obr./min)211-350
Kąt objęcia bębna sitowego (stopnie)130
Powierzchnia bębna sitowego (m2)1,10
Regulacja bębna sitowegonapęd elektryczny sterowany z kabiny
Urządzenie "Jam Control"standard
Powierzchnia wstrząsacza słomy (m2)5,00
Powierzchnia sit oczyszczania (m2)3,59
Częstotliwość obrotów wentylatora oczyszczania (obr./min)340-1185
ZBIORNIK ZIARNA
Objętość (l)6000
Szybkość wyładowania nie mniej niż (l/s)42
Wysokość wyładowcza (mm)3300
KABINA
Kompletacja Comfort Cabstandard
System informacyjny standard
ZESPÓŁ JEZDNY
Transmisja hydrostatycznaTCT-112
Szybkość transportowa (km/h)25
Opony przód28LR26
Opony tył18,4R24
SILNIK
ProducentCummins QSB6.7
Moc znamionowa (kW/KM)161/220
Pojemność zbiornika paliwa (l)540
WYMIARY I MASY
Długość (bez przyrządu żniwnego) (mm)7938
Szerokość (mm)3559
Wysokość (mm)4010
Masa (kg)10570