Techniczne zaopatrzenie rolnictwa.

Ładowacze czołowe

ŁADOWACZ CZOŁOWY STOLL FE ECOLINE

Bezpieczna standardowa technika w wysokowartościowej jakości STOLL.
stoll1

STOLL – kwintesencja najwyższej jakości techniki ładowania

Już od wielu lat STOLL w technice ładowaczy czołowych ręczy za doskonałe produkty, innowacyjną technikę, profesjonalne przetwarzanie i użycie wysokowartościowych materiałów. Również przy rozwoju serii EcoLine STOLL pozostał wierny tym zasadom i nie idzie na żaden kompromis. Teraz także udało się doświadczonym konstruktorom z działu rozwoju skonstruować ładowacz dla ogólnych podstawowych wymagań – i zachować przy tym godny uwagi stosunek jakościowo – cenowy. STOLL oferuje cztery wielkości produkcyjne dla traktorów 35-80 kW (45-110 KM). Wszystkie ładowacze są w wersji hydraulicznej albo z mechanicznym prowadzeniem równoległym. Godne uwagi są dobre siły udźwigu oraz legendarne w firmie STOLL kąty nasypu i wysypu.

Stabilna rama szybkiej wymiany (do wyboru Euro albo Skid Steer) dla narzędzi roboczych z bezpieczną obsługą od zewnątrz

Obsługa ryglowania i odryglowania sworzni na narzędziowej ramie szybkiej wymiany następuje jako bezpieczna obsługa od zewnątrz. Nie trzeba sięgać w niebezpiecznej strefie pomiędzy dźwigarami. Jest łatwo i bezpiecznie

Wsporniki zapewniają bezpieczną stabilność

System odstawiania ze stabilnymi wspornikami został specjalnie skonstruowany i rozwinięty dla ładowacza czołowego EcoLine. Do obsługi nie jest konieczne żadne narzędzie. Do rozłożenia należy po prostu poluzować sworzeń i zablokować wsporniki tym samym sworzniem we właściwej pozycji odstawiania. Złożenie odbywa się po prostu w odwrotnej kolejności. W złożonym stanie wsporniki przylegają ciasno do dźwigara wahacza.

Wszystkie miejsca łożysk tulejowane

To jest w firmie STOLL rzecz oczywista. Aby wszystko dobrze przebiegało i było jak „nasmarowane”, musi być też tulejowane; wszystkie miejsca łożysk z tulejami łączącymi z tworzywa są tulejowane i smarowane od zewnątrz – wysokie codzienne bezpieczeństwo na wiele godzin użytkowania ładowacza.

Dobre kąty nasypu i wysypu

To była już zawsze mocna strona wszystkich konstrukcji STOLL. Aby szufla była porządnie pełna, potrzebny jest dobry kąt nasypu przy podłożu. Do opróżniania w najwyższej pozycji szufla musi się tak mocno odchylić do wysypu, aby nawet kleisty ładunek całkowicie zsunął się z szufli.