Techniczne zaopatrzenie rolnictwa.

Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW 2015

LOGO_AGRO_SHOW

XVII edycja Międzynarodowej Wystawy Rolniczej Agro Show organizowana przez Polską Izbę Maszyn i Urządzeń Rolniczych odbyła się w dniach 18-21 września 2015 roku. Sprzyjająca pogoda sprawiła, że rolnicy tłumnie przybyli na spotkanie z wystawcami.

NAJWAŻNIEJSZE LICZBY:

– na tegorocznym AGRO SHOW wystawiło się ponad 800 firm, w tym blisko 100 wystawców z zagranicy.

– w ciągu 4 dni Wystawę odwiedziło ponad 160 tysięcy osób,

– zarejestrowanych zostało ponad 400 autokarów grup zorganizowanych,

– powierzchnia wystawiennicza wyniosła ponad 150 tysięcy m2,

– cały obszar wystawy przekroczył 120 ha.

[youtube id=”42hsuO_cFyA” align=”left” mode=”normal” autoplay=”yes” parameters=”https://www.youtube.com/watch?v=42hsuO_cFyA”]

Podczas tegorocznej edycji targów nasza firma wystawiła się wspólnie z naszymi partnerami handlowymi t.j. firmą MTZ Belarus Traktor z Sokółki, wyłącznym importerem ciągników Belarus oraz brytyjskim producentem opryskiwaczy firmą FarmGEM LTD. Na naszym stoisku prezentowaliśmy gamę modeli ciągników Mińskiej Fabryki Ciągników: 820 w zabudowie leśnej, 922.5, 923.5, 952.5, 1025.5, 1523.5 oraz najnowsze modele 1523.6 oraz 2122.6. Modele te o mocy 153 i 212KM to ciągniki spełniające ostateczną normę emisji spalin Tier IV Final. W maszynach tych został niezawodny silnik MMZ, doposażone w układ common rail firmy Bosch oraz SCR niemieckiej firmy Emitec. Nowością jest również system EHR oraz nowy joystick do przełączania biegów pod obciążeniem. Producent informuje iż na Polski rynek ciągniki te trafią do sprzedaży od początku 2016 roku. Odwiedzający nasze stoisko mogli również obejrzeć z bliska model 820 przerobiony do off roadu, który podczas imprezy cieszył się największą popularnością. W niedzielę na naszym stoisku nasi goście mogli obejrzeć występy zespołu Białoruskiej Pieśni Ludowej „Kalinka” z Białegostoku oraz skorzystać z atrakcyjnej promocji 10% rabatu na ciągnik zakupiony podczas targów.

Brytyjski wystawca zaprezentował bogatą gamę opryskiwaczy od samojezdnych po sadownicze. Nowością był model belki polowej, który montowany jest w pozycji pionowej na tylnej części opryskiwacza który występuje w opryskiwaczach zawieszanych i zaczepianych. Belki sterowane są elektrohydrauliczne za pomocą rozdzielacza w kabinie ciągnika. Wielkim zainteresowaniem cieszył się jednak opryskiwacz samojezdny Sapphire VT2. Maszyna ta posiada duży, dwu metrowy prześwit pod ramą, który pozwala na pracę przy uprawie słonecznika, kukurydzy jak również rzepaku. Hydrauliczny rozstaw kół pozwala na zmianę rozstawu z 2,1 metra na 3,2 metra bez zatrzymania maszyny. Ciekawostką jest jednoczesne przemieszczanie się dwóch potężnych 4000 litrowych zbiorników razem z osiami.

Duże zainteresowanie naszym stoiskiem sprawiło nam wielką radość i satysfakcję. Serdecznie dziękujemy za liczne przybycie Państwa na nasze stoisko. Zapraszamy za rok.


tekst: Jarosław Dzierzgowski