Techniczne zaopatrzenie rolnictwa.

Nowy model Terrus CVT marki STEYR zdobywa nagrodę „Machine of the Year 2016”

Bez nazwy 1 kopia

Nowy Terrus CVT

Mimo że produkcja nowego ciągnika marki Steyr, czyli Terrus CVT, ruszyła w zakładzie w St. Valentin w Austrii dopiero we wrześniu, a premiera nowej serii odbyła się na targach Agritechnica w Hanowerze w tym tygodniu, nowy flagowy model Steyr otrzymał już pierwszą nagrodę w postaci uznanego tytułu „Machine of the Year 2016”. „To wyróżnienie zawdzięczamy zaangażowaniu i doświadczeniu całego zespołu z St. Valentin. Nową serię ciągników Terrus CVT opracowano i wyprodukowano zgodnie z wymaganiami klientów europejskich. Właśnie dlatego jesteśmy szczególnie dumni z tego, że nasz nowy flagowy model zyskał również uznanie jury nagrody „Machine of the Year 2016”. Ten zaszczytny tytuł napełnia nas tym większą radością, że wcześniej ciągnik uzyskał doskonałe wyniki w teście DLG PowerMix – zajmując tym samym drugie miejsce w klasyfikacji” – podkreśla, Andreas Klauser, Steyr Brand President.

[youtube id=”MQ0qer5b7FA” align=”center” mode=”lazyload”]

Innowacja na rzecz doskonałej wydajności

Nowa seria Terrus CVT obejmuje dwa modele o mocy znamionowej odpowiednio 270 i 300 KM i odznacza się kompaktowymi wymiarami, doskonałą zwrotnością i wszechstronnością. Jako najmocniejszy ciągnik w historii Steyr, Terrus CVT zajmuje teraz najwyższą pozycję w serii modeli tej ikonicznej, nowoczesnej i zorientowanej na klienta marki. Najważniejsze funkcje techniczne obejmują na przykład standardowy tylny WOM o czterech prędkościach, wyjątkowy, opcjonalny WOM przedni z dwiema prędkościami przełączanymi w kabinie oraz nową, czterozakresową przekładnię bezstopniową CVT z technologią podwójnego sprzęgła, która zapewnia doskonałą przyczepność z ogumieniem tylnym o średnicy 2,15 m.

Nowy Terrus CVT inspiruje licznymi innowacjami technologicznymi i ogromną wszechstronnością niezależnie od codziennych prac. Silniki wyposażone w technologię oczyszczania spalin
Hi-eSCR only zapewniającą maksymalną wydajność spalania spełniają również normy emisji Stage IV i zachęcają do pracy swoim oszczędnym zużyciem paliwa. „Wydajność ciągnika Terrus CVT potwierdził właśnie doskonały wynik w niezależnym teście DLG PowerMix: 249 g/kWh. Test ten powstał z myślą o odtwarzaniu typowych warunków eksploatacji maszyny u klienta w sposób powtarzalny i porównywalny” – podkreśla Dan Stuart, Steyr Product Marketing Manager. I dodaje: „Oprócz tych wszystkich aspektów technologicznych jesteśmy dumni, że nowy design naszego ciągnika został tak entuzjastycznie przyjęty. Opinie klientów, dilerów, a teraz jeszcze gości targów Agritechnica potwierdzają, że naprawdę trafiliśmy w dziesiątkę”.

terrus