Techniczne zaopatrzenie rolnictwa.

Zapraszamy na XVI Międzynarodową Wystawę Rolniczą AGRO SHOW

Steyr Agro Show 2014

Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW odbędzie się w Bednarach już po raz szesnasty, tym razem w dniach 19-22 września 2014 roku. Impreza organizowana jest przez Polską Izbę Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Wydarzenie już na stałe wpisało się w kalendarz wystaw rolniczych, nie tylko tych krajowych. To największa plenerowa wystawa rolnicza organizowana w Europie, dlatego nie może na niej zabraknąć producentów wszystkich światowych marek maszyn i urządzeń rolniczych. Warto podkreślić, że AGRO SHOW już od kilku lat pełni rolę najbardziej kompleksowej imprezy rolniczej w Polsce, gdzie prócz producentów maszyn swoją ofertę prezentują firmy wytwarzające nawozy, środki ochrony roślin, nasiona, a także przedsiębiorstwa z sektora finansowego i innych branż związanych z rolnictwem.

zebrowski steyr

Podczas trwania wystawy, jak każdego roku, rolnicy będą mieli możliwość uzyskania wyczerpujących informacji w jednym z punktów doradczych agend rządowych, w tym między innymi: Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ARiMR, Państwowej Inspekcji Pracy, KRUS, Agencji Nieruchomości Rolnej, Agencji Rynku Rolnego oraz Ośrodków Doradztwa Rolniczego.

Jeśli chodzi o liczby, w roku 2014 wystawa AGRO SHOW będzie wyglądała podobnie jak edycja ubiegłoroczna, czyli:

– blisko 800 wystawców z 20 krajów,

– 150 tys. m2 – powierzchnia wynajęta przez wystawców,

– 120 ha – całkowita powierzchnia wystawy.

Organizator ponownie spodziewają się blisko 150 tys. odwiedzających z kraju i zagranicy. Na wszystkich zwiedzających będą czekać bezpłatne parkingi i katalogi wystawy, a grupy zorganizowane mogą liczyć na zwrot kosztów dojazdu na wystawę ze strony PIGMIUR.

W trakcie AGRO SHOW odbędą się:

Pokazy maszyn podczas pracy – Od piątku do niedzieli na specjalnie przygotowanych poletkach pokazowych będzie można zobaczyć ciągniki i maszyny podczas pracy, a także osobiście sprawdzić ich działanie. Zwiedzający dostaną wyjątkową okazję do porównania różnych rozwiązań technicznych i poznania ich wpływu na jakość pracy maszyn, czy nawet testowania różnych technologii. Natomiast

w tzw. ringu będą prezentowane wybrane nowości wystawy, opryskiwacze, ładowarki teleskopowe i ładowacze czołowe oraz rozwiązania z zakresu rolnictwa precyzyjnego.

– Podsumowanie Ogólnokrajowego konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego – to już dwunasta edycja tego wydarzenia.

– Finały i rozstrzygnięcia konkursów organizowanych przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych:

* „Mechanik na Medal” – trzecia edycja konkursu na najlepszego mechanika serwisowego maszyn rolniczych,

* „Młody Mechanik na Medal” – druga edycja konkursu adresowanego do uczniów szkół rolniczych, którzy pragną rozwijać swoje zainteresowania w zakresie obsługi technicznej maszyn rolniczych, a także podnosić poziom wiedzy i umiejętności dotyczącej techniki rolniczej. Konkurs ten spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem – finał odbędzie się w piątek, który tradycyjnie nazywany jest dniem dla szkół.

Centrum Nowoczesnego Rolnictwa – prezentacja najnowszych rozwiązań w branży rolniczej.

AGRO SHOW Gra – rodzaj gry plenerowej przygotowanej głównie z myślą o młodzieżowej części odwiedzających.

mapa Bednary