Techniczne zaopatrzenie rolnictwa.

Zapraszmy na Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej EuroAgro Lwów Ukraina

Euro Agro Lwów

 

EuroAgro Lwów dobrym początkiem współpracy polsko-ukraińskiego rynku rolnego

Ukraińscy rolnicy liczą na zakup polskiego sprzętu. Szczególnie pożądane są maszyny rolnicze produkowane dla niewielkich gospodarstw. Jest to dobry sygnał dla polskich przedsiębiorców sektora rolniczego, którzy chcą wziąć udział w Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej EuroAgro Lwów.

Po raz pierwszy, od 17 do 19 listopada odbędą się Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej EuroAgro organizowane we Lwowie przez ukraiński ośrodek wystawienniczy Gal-Expo i Targi Kielce. Jak wynika z ostatniego spotkania przedstawicieli władz obwodu lwowskiego, przedstawicieli ośrodków organizujących wydarzenie, Ukraińcy pokładają w zbliżających się targach ogromną nadzieję. Z jednej strony liczą na zakup sprzętu, z drugiej na wiedzę naukowców z Polski.

-Obwód lwowski to region typowo rolniczy, jednocześnie jest to przykład realizowania innowacyjnych form, które powinny być przeniesione na terytorium całej Ukrainy – powiedział podczas spotkania z polskimi i ukraińskimi mediami Rostyslav Zamlenskyy, zastepca gubernatora obwodu lwowskiego.

– EuroAgro będzie platformą wymiany pomiędzy ukraińskimi a polskimi przedsiębiorcami. Będą seminaria, konferencje, dni polskiego rolnictwa. To początek wprowadzania europejskich standardów do ukraińskiego rolnictwa – dodał Andrew Stegura, prezes lwowskiego ośrodka wystawienniczego Gal-Expo.

Targi EuroAgro Lwów otwartym rynkiem zbytu dla polskich producentów

Jak dotąd swój udział w targach potwierdziło kilkanaście polskich i ukraińskich przedsiębiorstw. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej EuroAgro Lwów to faktycznie oprócz wystawy firm zajmujących się produkcją sprzętu i maszyn rolniczych również szereg spotkań, które mają ułatwić ukraińskim rolnikom dotarcie do potrzebnej wiedzy. Jak przyznają przedsiębiorcy, największy problem mają ze spełnieniem unijnych wymogów, skarżą się na biurokracje i brak certyfikatów jakości.

– W branży rolniczej jest sporo polskich firm, które mają produkty gotowe do eksportowania poza granice kraju – mówi Dariusz Michalak, Dyrektor Grupy Projektów w Targach Kielce. – Polscy przedsiębiorcy biorąc udział w Targach Techniki Rolniczej EuroAgro Lwów mają szansę zaistnieć ze swoim produktem na niezagospodarowanym jeszcze rynku zbytu. Zbliżające się Targi mogą być dla nich pierwszym krokiem ku nawiązaniu międzynarodowej współpracy – dodaje.

euroagro-improt-maszyn-infografika

Targi Kielce przyczyniają się do promocji polskiego rolnictwa

Tegorocznym, pierwszym Targom Techniki Rolniczej EuroAgro we Lwowie będą towarzyszyły drugie „Dni Polskiego Rolnictwa” organizowane przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Kijowie.  W ramach wydarzenia odbędzie się między innymi konferencja tematyczna „Polsko-ukraińska współpraca w przemyśle i sektorze rolno-spożywczym”, wystawa firm oraz spotkania B2B.

Zapraszamy do udziału w Targach Techniki Rolniczej EuroAgro Lwów od 17 do 19 listopada. Więcej informacji na http://www.targikielce.pl/pl/euroagro.htm